SKOK do života, o.p.s.

Prohlášení o přístupnosti
Přeskočit menuMenu

Co se ve SKOKu děje?

Aneb takový náš malý informační blog...

Otevřená výzva

Otevřená výzva

17.12.2020 | Vážená paní ministryně,

Neumíme tančit, ani zpívat a humor nás už dávno přešel. Přesto jsme Vám natočili tuto výzvu.

Posledních 10 měsíců se ze všech sil snažíme udržet přátelskou atmosféru na našich dvou chráněných bydleních. Ačkoliv se jedná o pobytové služby, pro našich 17 klientů jsou dva rodinné domky především jejich DOMOVEM. 

 

Celý článek...


Roušky mohou slušet!

Roušky mohou slušet!

8.4.2020

Skok do života, o.p.s. společně s panem Lukášem Schmiedem rozjíždí 1. rouškomat v Hradci Králové! Roušky pestrých vzorů a barev budou k zakoupení od čtvrtka 9. 4.  u OC Atrium v Hradci Králové.

Celý článek...


Bez sociální rehabilitace se neobejdeme

18.12.2018

Sociální rehabilitace je služba, jejímž základním posláním je vytvářet prostor pro rozvoj schopností a dovedností lidí s handicapem. Sociální rehabilitace SKOKu do života se zaměřuje na trénink dovedností potřebných pro práci, bydlení a samostatný život dospělých lidí s mentálním postižením. Díky propracovanému systému poskytování služby jsme schopni vytipovat pro konkrétního člověka pracovní místo odpovídající jeho schopnostem tak, aby se nejednalo o pouhý pracovní pokus ale dlouhodobé zaměstnání, kde se stane plnohodnotným spolupracovníkem týmu.

Více v článku...

Celý článek...


Ve třech to dáme!

12.12.2018

Počet zájemců o byty či bydlení z řad dospělých lidí s mentálním postižením, ale také lidí s duševním onemocněním prudce stoupá. V Hradci Králové je velmi obtížné získat bydlení za rozumnou cenu. Kapacita služeb, které nabízejí zájemcům jak ubytování, tak i asistenci pracovníků jako  třeba chráněné bydlení je v Hradci Králové naplněná. Velkým pomocníkem pro osoby s mentálním postižením, které potřebují podporu jen "pár" hodin denně nebo týdně, může být HRADECKÝ MAJORDOM, nadační fond. Ten má možnost jednotlivcům i skupinám pomoci s hledáním vhodného bytu a zastupováním při jednání s pronajímatelem.

Celý článek...


Co se do prezentace Dne D Impact First nevešlo…

Co se do prezentace Dne D Impact First nevešlo…

28.11.2018

V pondělí 26.listopadu 2018 pro nás skončila tří měsíční intenzivní přeměna ze společnosti NAŠE SLUŽBY SE PRODÁVAJÍ SAMI, ALE NEVYDĚLÁVAJÍ na společnost, ZNÁME SVOU CENU I CESTU JAK PRODAT NÁŠ BRAND. V nádherné novorenesanční budově České spořitelny se konal Den D. Den, závěrečného prezatování našeho působení v akcelerátoru Imapct First (https://www.impactfirst.cz).

Celý článek...


Na skok do Madridu

Na skok do Madridu

21.11.2018

Abychom načerpali také nějaké zahraniční zkušenosti v oblasti poskytování podpory při rozhodování osobám s mentálním postižením, vyjeli jsme na konferenci do španělského Madridu, která se konala 15. 11. 2018. Vyrazili jsme ve složení Alena Nosková - profesionální podpůrce, Zuzana Juráňová- vedoucí podpory samostatného bydlení, Tereza Vašátková - vedoucí chráněného bydlení a Vendula Hančovská - vedoucí chráněného bydlení vila Jana.

 

Celý článek...


Nová profesní skupina při facebooku SKOKu do života

16.11.2018

Při facebooku SKOKu do života jsme založili novou profesní skupinu sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách pro sdílení dobré praxe, zkušeností, postupů a informací ze služeb podpora samostatného  bydlení, chráněné bydlení a DOZP pro osoby s mentálním postižením.

Celý článek...


Na 1. místě stále člověk

Na 1. místě stále člověk

31.10.2018

Dnešním dnem končí měsíc říjen, který se z uplynulých měsíců stal zatím tím nejhektičtějším. Plán neplán naši běžné práce se k nám dostavily dvě ohlášené kontroly a jedna kontrola neohlášená, inspekce sociálních služeb.

I přes to, že se maximálně snažíme naplňovat podmínky Zákona o sociálních službách a z něj vyplývajících standardů kvality po poskytování sociálních služeb, nejsme a ani nemůžeme býtř "dokonalí". Proč? Protože je pro nás vždy na prvním místě v naši práci člověk a jeho potřeby a nikoliv papír a práce s ním.

Celý článek...


Setkání kandidátů do zastupitelstva města Hradce Králové s našimi uživateli služeb

Setkání kandidátů do zastupitelstva města Hradce Králové s našimi uživateli služeb

3.10.2018

Ve středu 3. 10. 2018 proběhlo v BISTRU u dvou přátel setkání kandidátů do zastupitelstva města Hradce Králové s uživateli našich sociálních služeb a pracovníky se zdravotním postižením.

Setkání bylo součástí a vyvrcholením letošního interního projektu SKOKu do života, o.p.s. „Poskytování podpory pro voliče využívající naše sociální služby“. 

Celý článek...