SKOK do života, o.p.s.

Prohlášení o přístupnosti
Přeskočit menuMenu

Co se ve SKOKu děje?

Aneb takový náš malý informační blog...

Bez sociální rehabilitace se neobejdeme

18.12.2018

Sociální rehabilitace je služba, jejímž základním posláním je vytvářet prostor pro rozvoj schopností a dovedností lidí s handicapem. Sociální rehabilitace SKOKu do života se zaměřuje na trénink dovedností potřebných pro práci, bydlení a samostatný život dospělých lidí s mentálním postižením. Díky propracovanému systému poskytování služby jsme schopni vytipovat pro konkrétního člověka pracovní místo odpovídající jeho schopnostem tak, aby se nejednalo o pouhý pracovní pokus ale dlouhodobé zaměstnání, kde se stane plnohodnotným spolupracovníkem týmu.

Více v článku...

Celý článek...


Ve třech to dáme!

12.12.2018

Počet zájemců o byty či bydlení z řad dospělých lidí s mentálním postižením, ale také lidí s duševním onemocněním prudce stoupá. V Hradci Králové je velmi obtížné získat bydlení za rozumnou cenu. Kapacita služeb, které nabízejí zájemcům jak ubytování, tak i asistenci pracovníků jako  třeba chráněné bydlení je v Hradci Králové naplněná. Velkým pomocníkem pro osoby s mentálním postižením, které potřebují podporu jen "pár" hodin denně nebo týdně, může být HRADECKÝ MAJORDOM, nadační fond. Ten má možnost jednotlivcům i skupinám pomoci s hledáním vhodného bytu a zastupováním při jednání s pronajímatelem.

Celý článek...


Co se do prezentace Dne D Impact First nevešlo…

Co se do prezentace Dne D Impact First nevešlo…

28.11.2018

V pondělí 26.listopadu 2018 pro nás skončila tří měsíční intenzivní přeměna ze společnosti NAŠE SLUŽBY SE PRODÁVAJÍ SAMI, ALE NEVYDĚLÁVAJÍ na společnost, ZNÁME SVOU CENU I CESTU JAK PRODAT NÁŠ BRAND. V nádherné novorenesanční budově České spořitelny se konal Den D. Den, závěrečného prezatování našeho působení v akcelerátoru Imapct First (https://www.impactfirst.cz).

Celý článek...


Na skok do Madridu

Na skok do Madridu

21.11.2018

Abychom načerpali také nějaké zahraniční zkušenosti v oblasti poskytování podpory při rozhodování osobám s mentálním postižením, vyjeli jsme na konferenci do španělského Madridu, která se konala 15. 11. 2018. Vyrazili jsme ve složení Alena Nosková - profesionální podpůrce, Zuzana Juráňová- vedoucí podpory samostatného bydlení, Tereza Vašátková - vedoucí chráněného bydlení a Vendula Hančovská - vedoucí chráněného bydlení vila Jana.

 

Celý článek...


Nová profesní skupina při facebooku SKOKu do života

16.11.2018

Při facebooku SKOKu do života jsme založili novou profesní skupinu sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách pro sdílení dobré praxe, zkušeností, postupů a informací ze služeb podpora samostatného  bydlení, chráněné bydlení a DOZP pro osoby s mentálním postižením.

Celý článek...


Na 1. místě stále člověk

Na 1. místě stále člověk

31.10.2018

Dnešním dnem končí měsíc říjen, který se z uplynulých měsíců stal zatím tím nejhektičtějším. Plán neplán naši běžné práce se k nám dostavily dvě ohlášené kontroly a jedna kontrola neohlášená, inspekce sociálních služeb.

I přes to, že se maximálně snažíme naplňovat podmínky Zákona o sociálních službách a z něj vyplývajících standardů kvality po poskytování sociálních služeb, nejsme a ani nemůžeme býtř "dokonalí". Proč? Protože je pro nás vždy na prvním místě v naši práci člověk a jeho potřeby a nikoliv papír a práce s ním.

Celý článek...


Setkání kandidátů do zastupitelstva města Hradce Králové s našimi uživateli služeb

Setkání kandidátů do zastupitelstva města Hradce Králové s našimi uživateli služeb

3.10.2018

Ve středu 3. 10. 2018 proběhlo v BISTRU u dvou přátel setkání kandidátů do zastupitelstva města Hradce Králové s uživateli našich sociálních služeb a pracovníky se zdravotním postižením.

Setkání bylo součástí a vyvrcholením letošního interního projektu SKOKu do života, o.p.s. „Poskytování podpory pro voliče využívající naše sociální služby“. 

Celý článek...