SKOK do života, o.p.s.

Prohlášení o přístupnosti
Přeskočit menuMenu

NABÍDKA ČINNOSTÍ V RÁMCI LAFARMY

1.     POMOC PŘI OSOBNÍ HYGIENĚ– Pomoc při zvládání sebeobsluhy a hygienických návyků potřených pro výkon pracovní činnosti, včetně zázemí pro výkon sebeobsluhy (individuálně max. 15 min. denně).                                                                                                                                                                          

2.     POMOC PŘI ZAJIŠTĚNÍ STRAVY, POSKYTNUTÍ PITNÉHO REŽIMU– Pomoc, objednání, nákup nápojů a jídla odpovídajících zásadám racionální stravy, případně dietě nezbytných     pro výkon pracovní činnosti Individuálně max. 15 min. denně, skupinově max. 1,5 hodiny denně).                                                                                                                                                    

3.     NÁCVIK DOVEDNOSTÍ OBLÉKÁNÍ A POUŽÍVÁNÍ POMŮCEK– Trénink oblékání a svlékání pracovního oděvu. Pomoc při používání pracovních a speciálních pomůcek. Nácvik a pomoc při dodržování bezpečnosti při výkonu práce (individuálně max. 10 minut denně, skupinově max. 1 hodina denně).                                                                                                                                                                        

4.     PODPORA PRO VYTVÁŘENÍ A ZLEPŠENÍ PRACOVNÍCH DOVEDNOSTÍ– Trénink a upevnění motorických, psychických, sociálních a pracovních dovedností, včetně utváření pozitivní atmosféry dílny a přátelských mezilidských vztahů (individuálně max. 1 hod. denně, skupinově max. 3 hod. denně - pěstování a sběr bylin a ovoce, péče o stromy, uskladnění ovoce, mytí krájení ovoce, sušení a zpracování, balení, štípaní a rovnání dřeva, topení dřevem).                                         

5.     POMOC V ŽIVOTĚ VE SPOLEČNOSTI– Obnovení a upevnění běžných kontaktů s rodinou a lidmi. Vytváření běžných situací pro kontakt a komunikaci s běžnou populací prostřednictvím prodeje výrobků, prezentace činnosti dílny a prezentace schopností jednotlivců (individuálně max. 5 hod. měsíčně, skupinově max. 20 hod. měsíčně - cestování veřejnou dopravou, samostatný pohyb, nakupování, základy hospodaření s penězi, příležitostný stánkový prodej).