Aktuálně

Hodnotíme rok 2021

5. září 2022 | SKOK - sociální služby

Všechny naše sociální služby i dílna s chráněnými pracovními místy laDílna a sociální podnik BISTRO u dvou přátel byly ovlivněny především covidovou situací. Pro naše kamarády i pracovníky to představovalo mnoho výzev a překážek, ale společně se nám je podařilo překonat! Během oslav DNE SKOKU, 1. září 2022, jsme měli možnost předchozí období zhodnotit.

SOCIÁLNÍ REHABILITACE

Covidová situace sice ovlivňovala naši činnost, přesto jsme s velkou radostí přivítali nové kamarády, kteří skvěle zapadli do našeho kolektivu. Měli jsme také možnost slavit hned několik úspěchů - někteří kamarádi začali pracovat v laDílně nebo BISTRU u dvou přátel! Jiní zase pilně trénovali samostatné bydlení a v blízké době je čeká stěhování do nově vznikajícího chráněného bydlení.

PODPORA SAMOSTATNÉHO BYDLENÍ

Ve službě podpora samostatného bydlení jsme měli rok plný změn. Máme nové pracovníky, přátele a partnery. Zvládli jsme s pomocí všech ve SKOKu několik stěhování do nových bytů. Našli jsme si čas na výlety, společné aktivity a oslavy. S napětím očekáváme, jaké novinky nám přinese tento rok!

CHRÁNĚNÉ BYDLENÍ

  • JŮLIE: Snažili jsme se co nejdříve začít s resocializací kamarádů. Během roku jsme dvakrát navštívili Krkonoše, začali jsme znovu jezdit do práce a do služeb a navštívili plno památek a kaváren.
  • JANA: Strávili jsme společný dovolenkový týden v Radňovicích na Vysočině a snažíme se zlepšit naši fyzickou kondici. Rádi také společně pečeme - trávíme tak volná odpoledne a deštivé dny. 

SOCIÁLNĚ TERAPEUTICKÁ DÍLNA

  • Hradec Králové: V roce 2021 jsme pokračovali v tvorbě keramických ozdob, sušení jablek či výrobě těstovin. Nikdo nový k nám nepřibyl. V letních měsících jsme jezdili na výlety.
  • Polánky nad Dědinou: Na zahradě jsme pracovali především na výrobě a osazení bylinkových záhonů, díky kterým máme denně čerstvé bylinky do polévky, ale i byliny na čaje a květiny na ozdobu dortů. Protože se skvěle staráme o našich 6 slepic, dostáváme od nich denně kvalitní hnojivo pod naše rostliny. Největší radost nám dělala pomoc v lesní mateřské školce Lesokruh v Třebechovicích pod Orebem, kde jsme průvodkyním a dětem pomáhali se sekáním, stavbou teepee a přípravou dřeva na stavbu hnízda.

laDÍLNA

Úspěšně jsme zvládli všechny zakázky. Za přispění pracovníků ŠKODA AUTO a.s. jsme renovovali a vymalovali stávající prostory. Též jsme stihli pomáhat se stěhováním a malováním na bytech našich kamarádů.

BISTRO u dvou přátel

Bistro bylo zasaženo covidovými omezeními asi nejvíce... Se vším jsme se ale vypořádali natolik, abychom v dubnu letošního roku (2022) zvládli ten největší skok naší historie. Přestěhovali jsme se do velkých prostor restaurace a pracujeme v tak velkém týmu, jaký jsme si nedokázali dříve představit.

DÍKY MOC ZA POMOC NAŠIM DOBRODINCŮM!

💙 Královéhradecký kraj 💙 FiftyFifty kreativní agentura s.r.o. 💙 Pivovar Beránek 💙 CIFY -city for you (dříve Hradec si pomáhá) 💙 RallyHK 💙 PIYO 💙 Jipast a.s. 💙 FITSTYLE 💙 Volejbal TJ Slavia Hradec Králové 💙 Lions Academy 💙 VICAN - rodinné vinařství 💙 Agentura Daniela Models 💙 Trejbi Cocktails 💙 Alice Rain 💙 My Two 💙 Svatební salon Astrid Bridal 💙 Správa nemovitostí Královéhradeckého kraje a. s. 💙 ŠKODA AUTO a.s. 💙